„Belneftekhim očekává, že v roce 2019 bude udržovat objemy rafinace ropy kolem 18 milionů tun

Koncern „Belneftekhim“ očekává, že v roce 2019 bude udržovat objemy rafinérií na úrovni 18 milionů tun.

„V loňském roce bylo zpracováno asi 18 milionů tun ropy. Pro rok 2019 očekáváme stejné objemy rafinace ropy“, řekl Vladimír Sizov. Podle něj se tento zájem zabývá optimalizací rafinace ropy, pokud jde o dosažení největšího zisku, což zvyšuje výnos lehkých ropných produktů. V současné době jsou v rafinériích realizovány rozsáhlé investiční projekty – výstavba zpožděné koksovací jednotky v Naftanu a hydrokrakování komplexu těžkých ropných zbytků v rafinérii „Mozyr Oil“.

Podle Vladimíra Sizova, bude realizace projektů v budoucnu minimalizovat rizika spojená s růstem ceny ropy. Připomněl, že nedávno se Bělorusku podařilo zvrátit sestupný trend v produkci ropy. Navzdory tomu, že země má relativně malé objemy výroby, může „Belorusneft“ prokázat možnosti poskytování služeb a možnosti propagace svých služeb v zahraničí.

Na akci byly probrány otázky o stavu světového trhu s ropou, ropnými produkty a zkapalněnými ropnými plyny, tržními podmínkami pro ropu, ropné produkty a zkapalněný plyn v zemích střední Evropy, pobaltských států, Běloruska, Ruska a Ukrajiny.

Zdroj: https://www.belta.by/economics/view/belneftehim-ozhidaet-sohranenija-v-2019-godu-objemov-pererabotki-nefti-v-rajone-18-mln-t-343107-2019/