Bělorusko zaujalo cizince svým průmyslem a zemědělstvím

Bělorusko zaujalo členské státy Organizace pro černomořskou spolupráci svými technologiemi v oblasti průmyslu a zemědělství. Připome%nme, že Česká republika má v této organizaci status pozorovatele. Generální tajemník Parlamentního shromáždění této organizace Asaf Gadžijev oznámil, že v květnu příštího roku se Minsk může stát dějištěm konání byznysového fóra tohoto mezistátního sdružení. Bělorusko, stejně jako například Česko, Polsko, Slovensko a další země, má v organizaci pozici pozorovatele.

 

Pokud se fórum skutečně bude konat, v rámci něho proběhne i konference na téma projektu Ekonomický pás hedvábné stezky. Generální tajemník Gadžijev zdůraznil, že organizace klade velkou váhu na spolupráci s Běloruskem. Podle jeho slov Vělorusko zajímá organizaci především díky svým zkušenostem v průmyslu a zemědělství a také aktivnímu rozvoji turistiky. Tyto tři komponenty běloruské ekonomiky dělají zemi atraktivní v očích černomořských států a dalších zemí, účastnících se práce organizace.

 

Členy Organizace pro černomořskou spolupráci jsou Ázerbajdžán, Armenie, Bulharsko, Řecko, Gruzie, Moldavsko, Rusko, Rumunsko, Srbsko, Ukrajina a Turecko.

 

Zdroj: Belta