Česká firma chce majetkově vstoupit do společnosti Torfpredprijatije Glinka

tomin.by

Česká společnost Rašelina je připravena koupit číst akcií běloruské akciové společnosti Torfpredprijatije Glinka. Podnik se nachází v brestské oblasti. O zájmu české strany do tohoto podniku majetkově vstoupit informoval předseda představenstva Rašeliny Roman Staněk. Společnost Rašelina aktivně spolupracuje se svým běloruským partnerem téměř patnáct let, proto má vážný zájem o investici do jeho rozvoje. Zatím probíhají jednání s představiteli společnosti Beltopgaz, pod kterou Glinka spadá.

 

Staněk oznámil zájem české strany na slavnostním otevření nového závodu Torfpredprijatije Glinka, který bude vyrábět rašelinové substráty. Tento výrobní závod byl postaven díky prostředkům, které investovala Rašelina a polovinu produkce bude kupovat pro vlastní potřeby. Realizovaný investiční projekt předpokládal výstavbu výrobního cechu a příslušné infrastruktury pro jeho fungování. Hotové výrobky budou baleny do obalů různé velikosti včetně pro rašelinu standardního formátu Big Bale.

 

Potřebné vybavení pro nově otevřený závod bylo pořízeno v samotném Česku, ale také i v Itálii a Estonsku, což v tohoto závodu na zpracování rašeliny udělalo nejmodernější podnik svého druhu v Evropě. Realizace projektu probíhala s využitím zkušeností podobných výrobních provozů, které fungují v Rusku, Česku, Lotyšsku a přirozeně také v Bělorusku.

 

Zdroj: Belta