Dekret o kryptovalutách: v Bělorusku byl oficiálně schválen blockchain

V Bělorusku 22.prosince byl přijat dekret “O rozvoji digitální ekonomiky”. Jak vysvětlil prezident Alexandr Lukašenko, díky tomuto dokumentu v republice budou vytvořeny podmínky, které dovolí světovým IT společnostem přicházet do Běloruska a otevírat zde svá zastoupení, zakládat vývojová centra, aby vyvíjely IT výrobky, které si žádá celý svět.

 

Alexandr Lukašenko také prohlásil, že tento dekret lze považovat za investici do budoucna a jmenovitě do specialistů v IT technologiích a jejich vzdělávání. Krom jiného dekret zajišťuje legální využití současných finančních technologií a instrumentů v Bělorusku již nyní, v době kdy hlavní hospodářské mocnosti teprve zkoumají tento nový fenomén. Podle prezidenta Lukašenka se tak Bělorusko stalo prakticky jedinou zemí ve světě, kde byly vytvořeny široké podmínky pro použití technologie blockchain. Republika se tak může stát regionálním centrem kompetencí v tomto odvětví.

 

Podle Alexandra Lukašenka byla podpořena všechna témata, navržená podnikateli, nehledě na jejich komplikovanost. Běloruský prezident také zdůraznil, že že nový dekret spolu s balíkem dalších dokumentů, dovolí Bělorusku nastoupit cestu zrychleného rozvoje.

 

Zdroj: BELTA