Hlavní priority ve spolupráci mezi Běloruskem a EU

Náměstek ministra zahraničních věcí Běloruska Andrej Dapkjunas a náměstek generálního ředitele Evropské komise pro jednání o sousedství a rozšíření Macej Popovski na zasedání v Minsku 31. října probírali možnosti obnovení společné práce na prioritách partnerství mezi Běloruskem a EU.
Strany projednaly celou řadu otázek bělorusko-evropské spolupráce, bezpečnostní situace na evropském kontinentu a ve světě, jakož i o interakcích v mnohostranných institucích. Diskutovali také o možnostech obnovení společné práce na prioritách partnerství mezi Běloruskem a EU.
Andrej Dapkjunas zdůraznil zájem běloruské strany o další rozvoj plnohodnotného dialogu s Evropskou unií a jejími jednotlivými státy, zejména se sousedními zeměmi Běloruska. Náměstek ministra zdůraznil dále zásadní zájem na předčasném podpisu dohod s EU o zjednodušení vízového režimu a zpětném přebírání osob. Podle jeho názoru to odpovídá očekáváním běloruských občanů a přispěje k rozšíření rozmanitých vazeb s evropskými zeměmi na různých úrovních.

Zdroj: https://www.belta.by