Investiční fórum v Misnku za účasti Facebooku, Microsoftu a dalších

Běloruská národní agentura pro investice a privatizaci uspořádá v Minsku do konce září Běloruské investiční fórum. Akce se zúčastní asi 500 představitelů z více než třicítky zemí světa (ze SNS, EU, USA a Asie). Forum se bude konat ve dnech 28. a 29. Září. Na událost přijedou delegáti z největších světových finančních institucí a organizací, cizinci, zvažující možnosti investic v Bělorusku, představitelé státní správy, běloruského byznysu a také odborníci na investice.

 

Účastníci fóra budou diskutovat perspektivy a možnosti podnikání v Bělorusku. Jedním z témat fóra bude také způsob propagace Běloruska v mezinárodním měřítku coby investičně zajímavé země. Mezi delegáty jsou představitelé takových společností a korporací jako je Facebook, Microsoft Corporation, Citibank, Bank of New York Mellon, Culligan Italiana SpA a další. Naplánovaná je také přítomnost delegátů velkých mezinárodních investičních a finančních organizací: Evropské banky pro rekonstrukci a rozvoj, Mezinárodní finanční korporace, Nizozemské rozvojové banky, Evropské investiční banky a dalších.

 

Na fóru se bude hovořit o tom, jak nalákat do Běloruska zahraniční investice a využít místní technologický a kádrový potenciál. Diskuse se povede o nezbytných krocích vlády a o investičních aktivitách státu. 28. září proběhnou panelové diskuse, zaměřené na takové sféry jako jsou informační technologie, finanční a reálný sektory běloruské ekonomiky, investice do infrastruktury, fungování industriálního parku Velikij kameň. Účastníci diskusí budou také hovořit o možnosti podnikání v oblasti zelené ekonomiky a energetiky Běloruska. O den později účastníci navštíví Park vysokých technologií, industriální park Velikij  kameň, svobodnou ekonomickou zónu Minsk a další investiční objekty. Podrobnější informace o celé akci naleznete zde.