Konference “Setkání lídrů českého průmyslu a exportu 2019 / H2”

10. prosince 2019 se v Praze konala konference „Setkání lídrů českého průmyslu a exportu 2019 / H2“, která tradičně sdružuje členy české vlády a hlavy významných exportních společností. Zúčastnil se jí také Mimořádný a Zplnomocněný velvyslanec Běloruské republiky v České republice V. N. Kurdyukov.

Schůzi přivítala místopředsedkyně vlády a ministryně financí České republiky A. Schillerová.

Tento krát konference zúčastnili předseda představenstva Národní banky České republiky J. Rusnok, ministr průmyslu a obchodu K. Havlíček, ministryně pro místní rozvoj K. Dostálová, prezident České obchodní komory V. Dlouhý, vedoucí a zástupci průmyslových sdružení, přední české exportní společnosti (více než 500 organizací) a více než 40 zástupců diplomatických misí zahraničních států.

Zvláštní pozornost byla věnována budoucímu vývoji českého exportu a průmyslu, státní investiční politice pro rozvoj klíčových odvětví, zavedení eura, úloze vlády při řešení problematických problémů souvisejících s nedostatkem kvalifikované pracovní síly, reformě vysokoškolského vzdělávání, přijímání opatření na podporu exportu a zlepšení podnikání prostředí.