Zahraniční investoři mají zájem o běloruské stavebnictví

Фото realt.onliner.by

Podle běloruského předsedy vlády Anatolije Kalinina zahraniční investoři mají velký zájem o obor stavebnictví v Bělorusku.

 

Tento výrok běloruský premiér pronesl na zahájení XXIII. mezinárodní výstavy Budpragres, informuje tisková agentura Belta. Přirovnal stavebnictví k cementu, který upevňuje společný ekonomický základ v Eurasii. Důkazem je podle něj množství realizovaných a plánovaných moderních projektů.

 

Vicepremiér zvláště zdůraznil výsledky spolupráce s kolegy z Ruska a Kazachstánu, což je podle něj dobrý příklad jak se rozvíjí společných trh v oblasti služeb. Například stavební firmy z partnerských zemí mohou realizovat své projekty v Rusku nebo Bělorusku bez toho, aby musely žádat o další povolení. Na výstavě Budpragres bylo představeno více než 250 vystavovatelů z Běloruska, Česka, Litvy, Polska, Ruska a dalších zemí. Ti všichni měli možnost vyměnit si zkušenosti, probrat aktuální otázky vytvoření společných společností kvůli rozšíření exportního podílu na cílových trzích, seznámit se s technologiemi nové generace v oblasti stavebnictví a také se osobně navzájem seznámit s novými partnery.

 

Ve třiceti pavilónech se návštěvníci mohli seznámit s ukázkami silniční a stavební techniky nejrůznější velikosti. Celá řada expozic byla věnována inovativním technologickýcm procesům, výrobkům a nejnovějším druhům vybavení. V jednom z pavilónů byla výstava, připravená běloruským Ministerstvem architektury a stavebnictví, na které vedoucí běloruské podniky představovaly své poslední projekty.